Obilježavanje Europskog dana jezika u OŠ Voćin

Autor: Milorad Vučković, 26. 9. 2016.

Dana 26.09.2016. obilježili smo Europski dan jezika. Nastavnici engleskog jezika, Ljiljana Vučković i Ivan Horvat, i njemačkog Marina Telišman organizirali su prikazivanje dokumentarnog filma uz višejezično predstavljanje knjige katalonskog autora Carlosa Ruiza Zafona za učenike viših razreda, i izradu plakata, a  sa učenicima nižih razreda kviz iz engleskog jezika.

Učenici 2. razreda iz područne škole Ćeralije kratko su izveli i predstavu, a kviz je izveden između tri skupine učenika. Svi učenici bili su jako uspješni u natjecanju. Član prosudbene komisije, psihologinja Iva Puhanić, dodijelila je diplome za prvo, drugo i treće osvojeno mjesto. Kao nagradu za sudjelovanje svi su na dar dobili Oxfordove knjižice iz engleskog jezika. Nakon kviza uslijedilo je zajedničko druženje. Slike s proslave možete pogledati ovdje.

Citati iz knjige "Sjena vjetra"  Carlosa Ruiza Zafona:

1. "Ovaj svijet neće uništiti atomska bomba, kao što kažu novine, nego će umrijeti od smijeha, od banalnosti, od ismijavanja svega, zato što će od svega praviti vic, i to loš vic."

2. "Vino pretvara mudraca u glupana, a glupana u mudraca."

3." Ako moraš stati da razmisliš voliš li nekoga, odavno ga više ne voliš."

4. "Nema mrtvih jezika, samo umrtvljenih mozgova."

5. "Život može biti tako jednostavan kad je ljubav naš način života."

« Ožujak 2024 »