Održano natjecanje podmlatka i mladeži Crvenog križa u pružanju prve pomoći

Autor: Mirjana Oužecki, 10. 4. 2012.

U Osnovnoj školi Voćin u subotu 24. ožujka 2012. godine održano je natjecanje podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa u pružanju prve pomoći. Natjecanje je okupilo šest ekipa podmlatka (OŠ Davorina Trstenjaka, Čađavica, OŠ Eugena Kumičića, Slatina, OŠ Josipa Kozarca, Slatina, OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica, OŠ Mikleuš, Mikleuš i OŠ Voćin, Voćin) i tri ekipe mladeži (jedna iz Industrijsko-obrtničke škole, Slatina i dvije iz SŠ Marka Marulića, Slatina).

Tijekom natjecanja provjeravalo se teorijsko znanje – prva pomoć, povijest i djelovanje pokreta Crvenog križa, Ženevske konvencije i ljudska prava, te praktično – znanje i vještine pružanja prve pomoći.

Prvo mjesto u kategoriji podmladak osvojila je ekipa iz OŠ Josipa Kozarca iz Slatine pod vodstvom Ljiljane Peretin, prof. koja se tako plasirala na međužupanijsko natjecanje koje će se održati 21. travnja 2012. u Orahovici. Dok je prvo mjesto u kategoriji mladež osvojila ekipa Sammi iz SŠ Marka Marulića iz Slatine pod vodstvom Mirjane Drenski, prof.

Ekipa naše škole koju su činili Natalija Ivezić 8.a, Monika Đuzel 8.a, Leon Perić 8.a, Nikolina Jozić 8.b, Emanuela Tunić 8.b i Matej Jaković 7.b pod vodstvom Martine Vukičević, prof. i psihologinje Mirjane Valdec osvojila je drugo mjesto na natjecanju.

Čestitamo pobjednicima i puno uspjeha dalje!