Mjesec borbe protiv ovisnosti (15. 11. - 15. 12.)

Autor: Lorena Fabšić, 29. 11. 2021.

I ove smo godine obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti. Obilježili smo ga provedbom radionica u sedmim i osmim razredima. Ciljevi radionica bili su:

• prepoznavanje suvremenih ovisnosti,
  • razvijanje svijesti o suvremenim ovisnostima i njihovim posljedicama,
  • poticanje tolerancije i pomaganja suvremenim ovisnicima.

Razlika u odnosu na obilježavanje prethodnih godina je ta što smo ove godine stavili naglasak na suvremene ovisnosti, poznate i kao bihevioralne (ponašajne ovisnosti). Svaka je radionica sadržavala teorijski dio u kojem smo razgovarali s učenicima o tome što je uopće ovisnost, o vrstama suvremenih ovisnosti i značajkama svake ovisnosti. Sa sedmim razredima snimljen je i videozapis. U videu 7.a razreda možete saznati što je to ovisnost, koje su vrste i značajke suvremenih ovisnosti i poslušati čemu bismo trebali reći "da", a čemu "ne". U videu 7.b razreda možete poslušati motivacijske poruke ovisnicima i intervju novinarke i ovisnika o kockanju. 7.b je osim snimljenog videozapisa izradio i letak u digitalnom alatu Canva. Nisu samo sedmi razredi bili vrijedni. 8.a izradio je plakat, a 8.b pisao je pisma suvremenim ovisnicima.

Na kraju svake radionice uslijedio je kviz kako bismo provjerili koliko su učenici zapamtili. Svaka je radionica završila ispunjavanjem evaluacijskog listića kako bismo dobili povratnu informaciju o provedenoj radionici.

Priloženi dokumenti:
Plakat.jpg (587.24 KB)